Rubriky
Kalendář akcí

Zabloudění Moravou – Orientační závod s Moto Přerov

V Sobotu 4. června pro Vás pořádáme orientační moto závod, který měl loni úspěch. Těšit se můžete na mnoho vylepšení a exkluzivní zakončení.

Start letos uděláme na parkovišti na Přerovské Laguně ( GPS: 49.46165, 17.46738) a to ne dříve než v 13:00 a nejpozdější odjezd posledního závodníka ve 14:00.

Je to závod pro jednotlivce, není to shromáždění. Po krátké registraci se prosím hned vydejte na cestu.

Jede se na body, nikoli na čas. Body získáte úspěšným průjezdem kontrolních bran a splněním doprovodných úkolů.

Na startu závodu budete mít možnost si vybrat variantu závodu, kterou pojedete (typicky podle Vaše typu motorky, na které přijedete).

Pro silniční verzi:

 • Jak napovídá název – Je doporučená trasa vedená pouze po silnicích.
 • Trasa je vyznačena oranžovými fáborky, oranžovými směrovými šipkami, a doplňujícími cedulkami (na ty je dobré dávat pozor a pamatovat si je, protože za ně dostanete další body)
 • Délka optimální trasy je 110km. V případě potřeby je při cestě několik čerpacích stanic, ale pokud na začátku natankujete plnou, tak by neměl být problém dojet na jednu nádrž.
 • Kontrolních bran je po cestě 14.
 • Cíl je samozřejmě tajný, ale můžeme prozradit, že je poblíž v okrese Přerov, takže se nemusíte bát, že byste to zpět k výchozímu bodu měli daleko.
 • Jezdec s největším počtem bodů jako vítěz závodu dostane dar od sponsorů akce.

Pro enduro verzi:

 • Je zkrácena verze silničního závodu, která má některé společné kontrolní brány, ale cesta k nim vede zásadně odlišnou převážně nezpevněnou cestou.
 • Náročnost optimální trasy je uzpůsobená tak, aby ji mohl projet i začátečník, ale představivosti se meze nekladou, pokud si troufnete na zkrácení pár kilometrů a nebudete u toho porušovat předpisy – jdete do toho. Oproti silniční verzi Vás nebudeme bodově penalizovat, když se z optimální trasy odchýlíte.
 • Trasa bude vyznačená fosforově žlutými fáborky, žlutými směrovými šipkami, doplňujícími cedulkami, a dalšími fosforově žlutými objekty (např. tam kde nebylo možno umístit fáborek)
 • Délka námi předpokládané trasy je přibližně 60km.
 • Kontrolních bran je po cestě 5.
 • Cíl je samozřejmě tajný, a je společný se silniční verzí. V blízkosti je benzínka a budeme mít na místě člověka s kanystrem, kdybyste byli na dně.
 • Jezdec s největším počtem bodů jako vítěz závodu dostane dar od sponsorů akce.

Pro sbírání bodů stejně jako v loňském roce použijeme aplikaci ActionBound: https://en.actionbound.com/download/

Nemusíte se bát, kromě instalace v angličtině na Vás závod bude mluvit česky 🙂

QR kód k naskenování a zahájení závodu bude k dispozici při registraci na startu.

Ti co si nerozumí s aplikací se budou moci taktéž zúčastnit, dostanou památeční kartičku na razítka, ale nebudou započítání do soutěže o ceny.

Závod jsme pro Vás nachystali zadarmo, oceníme však, když nám v cíli přispějete na další aktivity, které pro Vás každoročně chystáme.

Moc se na akci těšíme. Počasí máme objednané.

Prosím pokud můžete, přihlašte se na facebooku k události kliknutím na „zůčastním se“, ať máme přehled o počtu lidí:

https://www.facebook.com/events/3053052521622213/

Tým Moto Přerov

Zabloudění Moravou – Orientační Závod s Moto Přerov 2022